Česky English Deutsch Slovensky
NěmeckoŠvýcarskoFrancieLucemburskoVelká BritánieItálieŠpanělskoMaďarskoTureckoŘecko
INEX SDA

Slow food den v Muzeu oskoruší

 

V rámci akce Good food Good farming proběhla dne 17.10 diskuse mezi malými výrobci a spotřebiteli - Je udržitelná malá produkce ovoce a vína? Diskutovali jsme ve 2 etapách na dvou místech 2-4 producentů s veřejností, kde bylo pozváno více než 30 starostů obcí jižní Moravy, kteří se zajímají o místní pěstování a produkci ovocných stromů a místní marketing.

Celkem se akce zúčastnilo 70 - 80 lidí. Bylo navázáno mnoho nových kontaktů, některé místní úřady by chtěly provést podobné činnosti, některé MAS připravují nebo inovují místní značku pro místní producenty a stimuluje malé výrobce při vytváření sítí a inovací.

Diskutovalo se o další prezentaci producentů ovoce SF ve Stražnici příští rok na Wine fest v září. Zvláštní pozornost byla věnována diskusi o produkci vzácných plodů, zejména Sorbus domestica (SD) - jako místní speciality a jejich směřování v turistické atraktivitě - „Oskeruše - strom Slovácka". Regionální partneři se dohodli na větší podpoře aktivit SD SF, na lepší propagaci, podpoře inovací oskeruše muzea a naučné stezky a rozšíření propagačních materiálů (letáky, CD).

 

 

Soubory ke stažení